İADE VE İPTAL KOŞULLARI

Aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren ambalajı açılmamış ve/veya kullanılmamış olmak şartı ile 14 gün içerisinde akustikwood.com’un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

İade işlemleri için;

 • İade ürünlerinizi, taşıma sırasında hasar almasını önlemek için azami özenle ambalaj yaparak beraberinde iade sebebini bildiren bir not ile göndermeniz gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, ürünü iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

 • İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, (Örn: Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış veya kargo koli bandı ile bantlanmış) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir not göndermeniz gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise iade kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu gibi durumda bizim tarafımızdan ücretsiz gönderim için Yurtiçi Kargo anlaşma kodu verilecektir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti göndericiye aittir. 

Özel Ürünler İçin İade Şartları

Ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, alıcının özel isteği üzerine hazırlanan ürünlerin iadesi mümkün değildir.

İade ürünler firmamız tarafından kontrol edildikten sonra tekrardan başka müşterilere satılabilir olan ürünlerde tarafınıza iade onayı verilecektir.

Geri Ödemeler

 • Siparişinizin ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; alışveriş yaptığınız kredi kartınıza iadeniz sağlanacaktır.
 • Siparişinizin ödeme şekli “Havale/EFT” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri iade edilecektir.
 • Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilmektedir.
 • Taksitli kredi kartı ödemelerinin geri iadesinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır ). Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam etmektedir. Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2 . taksiti hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır.
 • Para iade süremiz 7 iş günüdür.

İade İşlemleri

Gelen ürün öncelikle tarafımızca incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.

İade taleplerinizi firmamızın iletişim sayfasında belirtilen e-mail veya whatsapp iletişim kanallarından biri ile iletebilirsiniz.

İade işlemi onaylandığında dilerseniz iade bedeli, ürünü kredi kartı ile aldıysanız kart hesabınıza ya da banka hesabınıza havale olarak 7 iş günü içerisinde ödenir, dilerseniz iade bedelini firmamızdan başka bir ürün alımından düşüm yapılmak üzere kullanabilirsiniz.